Parchanie 9
88-110 Inowrocław 2
tel 052 351 27 90
mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dom przeznaczony jest dla osób przewlekle psychicznie chorych.
Liczba miejsc: 80
Miesięczny koszt utrzymania mieszkańca od 1 marca 2024 r.: 7 930,42 zł
dyrektor: Ewa Słowik

Dom Pomocy Społecznej w Parchaniu jest przeznaczony dla osób przewlekle psychicznie chorych. Budynek został w pełni dostosowany do obowiązujących standardów, dzięki czemu pozbawiony jest barier architektonicznych.
Do dyspozycji mieszkańców są pokoje jedno, dwu i trzyosobowe. Łącznie Dom jest w stanie zapewnić opiekę dla 80 podopiecznych.
Budynek wyposażony jest w windę, przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, sygnalizację przyzywową, oświetlenie awaryjne, drogi ewakuacyjne, drogi przeciwpożarowe i dojazdowe, instalacje przeciwpożarową.
Na terenie Domu znajduje się kuchnia, jadalnia, pralnia oraz gabinet medycznej pomocy doraźnej. Mieszkańcy mają zapewnioną możliwość korzystania z usług gabinetu fizjoterapii, pracowni terapii zajęciowej, zajęć pod opieką instruktora K-O.
Uczestniczą w zajęciach prowadzonych w pokojach dziennego pobytu, korzystają z porad i rozmów z psychologiem. W zakresie samoobsługi do swojej dyspozycji i na własne potrzeby, mieszkańcy korzystają z kuchenek podręcznych. Potrzeby duchowe zapewnia przydomowa kaplica. Dla rodzin odwiedzających przygotowany jest pokój gościnny.
Całodobowo Dom świadczy usługi opiekuńczo – pielęgnacyjne, podopieczni są pod stałą, troskliwą opieką lekarza pierwszego kontaktu i lekarzy specjalistów. Nad zabezpieczeniem potrzeb mieszkańców piecze sprawuje kadra profesjonalnie przygotowanych pracowników. Dom ma szeroką ofertę usług wspomagających w tym z zakresu działalności rekreacyjno-sportowo-wypoczynkowj. Organizowane są wyjazdy, wycieczki, zajęcia sportowo – rekreacyjne, spotkania plenerowe, imprezy kulturalno – oświatowe.
W wolnym czasie mieszkańcy mają możliwość rozwijania własnych zainteresowań i hobby. Prowadzone zajęcia zmierzają do pełnego uczestnictwa mieszkańca w życiu Domu oraz integracji ze społecznością lokalną. Utrzymujemy stałe kontakty z placówkami kulturalno – oświatowymi, pozarządowymi, działającymi na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych.

Rozważając miejsce zamieszkania w Domu Pomocy Społecznej wybierz Nasz Dom!
Nasz Dom może stać się Twoim Domem

Serdecznie zapraszamy.