W dniu 26 maja 2023 br. w Domu Pomocy Społecznej w Inowrocławiu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Pani Kierownik Justyna Plewa w imieniu Pani Dyrektor złożyła wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich Święta.

W dniu 18 maja 2023 roku w Domu Pomocy Społecznej w Warzynie odbyło się rozstrzygnięcie trójmeczu tenisa stołowego o Puchar Dyrektorów Domów Pomocy Społecznej Powiatu Inowrocławskiego. Szanownych Gości powitała Dyrektor DPS w Warzynie Halina Majer-Ślesińska. Następnie przystąpiono do sportowej rywalizacji. W imprezie współfinansowanej przez Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Osób Niepełnosprawnych ,,Warzynek” wzięły udział drużyny z Tarnówka, Ludziska oraz Warzyna.

W ostatnią sobotę maja, w dworku generała Sikorskiego w Parchaniu odbył się II Piknik Generalski. To kolejna impreza z cyklu zaplanowanych w harmonogramie wydarzeń obchodzonych przez społeczność Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu w ramach ,,Roku obchodów gen. Władysława Sikorskiego w Powiecie Inowrocławskim 2023".

Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego oraz zbliżającego się Dnia Dziecka Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Inowrocławiu 27 maja br. przygotowało dla rodzin zastępczych oraz milusińskich niespodziankę w plenerze. Był to wspólny wyjazd rodzin, Dyrektora Centrum i koordynatorów do "Rancho pod Olszyną" niedaleko Ciechocinka.

Dom Pomocy Społecznej w Warzynie był gospodarzem trzeciego a zarazem ostatniego etapu trójmeczowych rozgrywek tenisa stołowego. Pozostałe dwa domy, to jest DPS Ludzisko i Tarnówko były gospodarzami podczas wcześniejszych spotkań. Zacięta rozgrywka pozwoliła wyłonić zwycięzcę, którym został gospodarz ostatniego etapu. Drugie miejsce przypadło DPS Ludzisko a ostanie zajął DPS Tarnówko. Zwycięzcom gratulujemy wygranej, dziękując zarazem za możliwość uczestnictwa i kibicowania podczas rozgrywek.

Społeczność Domu Pomocy Społecznej w Parchaniu może czuć się wyróżniona. Podczas wizytacji parafii Parchanie, Dom odwiedził biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej ks. dr Radosław Orchowicz wraz z proboszczem lokalnej parafii. Biskup pomodlił się za zdrowie podopiecznych i personelu, udzielając błogosławieństwa wszystkim zgromadzonym.